Iskola-és rendtörténeti vetélkedő
Hosszabb kihagyás után ismét megrendeztük a korábban is nagy sikert aratott iskola-és rendtörténeti vetélkedőt. Az immár 336 éves intézmény és a Ciszterci Rend gazdag múltjának megismerése most is sok érdeklődő tanulót vonzott.
Külön versenyeztek az 5-7. évfolyamos és a 8-11. évfolyamos tanulók. Az írásbeli fordulóban egy hosszabb tesztfeladatot kellett megoldani a csapatoknak és elkészíteni iskolánk egyik híres(sé vált) tanulójának, oktatójának a pályaképét.
A szóbeli döntőbe a legjobb 4, ill. 5 csapat került. Ott nemcsak az iskola és a rend történetéről, de Ciszterci templom ismeretéről is számot kellett adni a tanulóknak. A zsűri tagjai, ismert és jeles történészek voltak: Demeter Zsófia, a Szent István Király Múzeum nyugalmazott igazgatója, Csurgai-Horváth József, a Városi levéltár igazgatója és Mózessy Gergely, az Egyházmegyei Levéltár Igazgatója. A szakmai zsűri nagyra értékelte a diákok felkészültségét, ügyességét és a következő eredményt hirdette ki:
5-7. évfolyam
1. helyezett a 7. a osztály Történészek csapata: Both Bendegúz, Sütöri Ákos, Solymár Botond
2. helyezett a 6. b osztály MBM tudásbank csapata: Bori Máté Noel, Deák-Moldoványi Balázs, Szabadi Márton
3. helyezett a 6. b osztály Szent Margit csapata: Murányi Tímea, Morauszki Emma, Ortner Alexa
4. helyezett a 7. b osztály Törpék csapata: Kovács Eszter, Bujdos Anna, Gutmann Dóra
8-11. évfolyam
1. helyezett a11. b osztály Bélletes kapuzat csapata: Tóth Johanna, Tóth András, Bakos Luca
2. helyezett a 10. c osztály CISZTERnák csapata: Belányi Levente, Makk Benedek Bálint, Várnagy Mátyás
3. helyezett a 11. a osztály Heringek csapata: Palásti Veronika, Niederleintner Szófia, Éliás Rozália
4. helyezett a 8. a osztály Ora et labora! csapata: Szabó-Haraszti Ágoston, Porkoláb Boldizsár
A vetélkedő előtt került sor egy fontos Klebelsberg-relikvia átadására. Iskolánk jeles tanítványa, a két világháború közötti korszak legendás kultuszminisztere, Klebelsberg Kuno széleskörű elfoglaltsága miatt ritkán jutott el Fehérvárra. A 35. osztálytalálkozón, 1928-ban viszont jelen tudott lenni. Ekkor készült egy olyan kép, amelynek létezéséről eddig nem volt tudomásunk. Kisteleki Károly, a város híres ügyvédje, aki Klebelsberg osztálytársa volt, meghívta a társaságot és a ház kertjében készítettek fényképet is. A fotón Klebelsberg, az osztálytársak és a Kisteleki-család mellett Werner Adolf, zirci apát is látható. A hátoldalán pedig Klebelsberg Kuno aláírása is ott van (Kisteleki Károlyneve alatt). Ezt a képet a család (a nehéz időkben is) megőrizte és most Kisteleki Károly unokái: Mikó Ágnes és Mikó Imola átadta iskolánknak, hogy méltó helyen őrizzük tovább.